Centrum Usług Wspólnych Powiatu Kętrzyńskiego, jako jedyna instytucja publiczna w Polsce, została nominowana przez Central and Eastern Europe Shared Services And Outsourcing Awards w kategorii Projekt Roku w Sektorze Publicznym. Uroczysta gala i wręczenie nagród już 4 lutego 2016 r.
Do Starostwa Powiatowego  w Kętrzynie wpłynęła propozycja uczestnictwo w powyższym konkursie. Uznaliśmy, że warto zgłosić swój udział ze względu na innowacyjność utworzenia Centrum Usług Wspólnych Powiatu Kętrzyńskiego w sektorze Administracji Publicznej mówi Starosta Kętrzyński Ryszard Niedziółka - pomysłodawca jego powołania. CUW zostało utworzone uchwałą Rady Powiatu z dnia 15 kwietnia 2015 roku, a swoją formalna działalność rozpoczęło we wrześniu 2015. Jego stworzenie przyniosło szereg pozytywnych efektów - przede wszystkim zracjonalizowaliśmy koszty zatrudnienia i efektywność pracowników obsługujących jednostki powiatowe w zakresie kadr, płac i księgowości. Poza tym wszystkie jednostki, włączając Starostwo obsługiwane są przez wspólny zespół informatyków oraz pracowników ds. zamówień publicznych.
Nagrody w konkursie przyznawane są corocznie od czterech lat. W tym roku wręczać je będzie jury, które składa się z 31 specjalistów ds. outsourcingu i usług wspólnych z Europy, Ameryki Północnej i Azji. Pierwszy etap już się odbył - jury w głosowaniu wybrało finalistów, natomiast 3 lutego odbędzie się finałowe głosowanie. Nagrody zostaną wręczone 4 lutego br.
Do drugiego etapu (finału) zakwalifikowanych zostało 156  firm w 26 kategoriach. Szczegółowe informacje uzyskać można na stronie internetowej organizatora: www.ceeoutsourcingawards.com.